URAS KARAKTERLERİ

URAS


Ben yazar olarak Uras GENCER hakındaki düşüncemi söyleyemem, fakat romanı okuyanlar genellikle Uras'ın iyi kalpli biri olduğuna dair hem fikir oluyorlar. Annesini ve babasını erken yaşta kaybeden Uras'ın pek de iç açıcı bir geçmişinin olduğunu söyleyemeyiz. İçine kapanık ve kendi iç dünyası ile arkadaş olmayı seven bir kişilik yapısı da bunu üzerine eklenince lise hayatını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Her ne kadar Uras yanız ve yitik bir karakter gibi görünse de  onu kendi dünyasında keşfedenler bir hayli şaşkınlığa uğrayacaktır. Gizemli Uras'ın hayatı da tıpkı kendisi gibi gizemlerle doludur. Romanı henüz okumamış olanlar için burada spoiler vermem doğru olmaz ama özetle şunu söyleyebilirim: Uras'ın gizemi sandığının çok ama çok ötesindedir ve baki kaderini yaşamaktan başka hiç bir şansı yoktur. 

MELİS


Melis ZOR, Uras'ın hayatına balyoz gibi giren lisenin sonradan gelen güzeli... Uras'ın karşılıksız aşkı, sevinci ve aynı zamanda hüznü... Annesi ve babası tatsız bir olay neticesinde boşaran ve hızlı şehir hayatından sonra soluğu babasıyla birlikte güzide bir sahil kasabasında alan Melis, Uras'la hiç beklemediği olaylar neticesinde tanışır ve arkadaş olur. Lakin Uras'ı yakından tanımak bambaşka bir deneyim haline gelir. Melis kendini birden Uras'ın sırlarla dolu dünyasının tam ortasında bulur ve olaylar kısa bir sürede birbirini kovalar. Hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Bu süreçte Uras'ı tanır, onun gizemli yeteneklerini keşfeder ve kendini onun yanında hiç olmadığı kadar huzurlu hisseder. Melis için güneş batar, yıldızlar doğar. Yıldızlar onu Uras'a götürecektir.

TORGA


"Kızıl İblis" lakabıyla bilinen Torga TZERGEN, romanın en ilgi çeken karakterlerinden biridir. Ölen babasından ona kalan zırhı Lirgo Kanara'yı -spoiler vermek istemem- bir şekilde almayı başaran Torga'nın ölüm pahasına bozmayacağı bir yemini vardır. Romanın 2. kısmında (yarısından sonra) anlatıldığı gibi bir hayli trajedik geçmişe sahiptir. Bu geçmiş Hükümdar Zukhaan'ın yönettiği Annadolle Hükümdarlığı'ın geçmişine dayanmaktadır. Kızıl İblis, dedikleri gibi gerçekten bir iblis midir, yoksa melek mi? İntikam hırsı ile dolu Torga davasında haklı mıdır, yoksa sadece kendi kuyruğunumu kovalamaktadır? Bunların hepsi kitapta anlatılıyor, fakat karar daima size kalıyor sevgili okurlar. Ama Torga'yı sevmeden edemiyorsunuz değil mi? Farkındayım.

YNERON


Yneron HUNRUH, Zukhaan'nın öz ve en büyük oğlu, hükümdarlık tahtı varisi, Gezegen Verralyihorn'un Ghan'ı, Lirgo Mai'nin sahibi... Genç bayanların kalbini kolaylıkla fetheden ve liderlik hayatını zaferlerle dolduran Yneron, aynı durumu Torga'yı alt etmede gösterememektedir; bu da onun canını bir hayli sıkmaktadır. Taht varisi olarak Torga'nın karşısında yaşadığı hezimeti sindiremez. Lakin aynı zamanda gezegeni savaşın tam ortasındadır ve insanların Yneron'a ihtiyaçları vardır. 

Eşini kaybettikten sonra kalbinde oluşan boşluğu dolduramayan Yneron duygusal, bir o kadar da savaşçı bir karaktere sahiptir. Tahsil hayatında Hükümdarlık Akademisi'inde gösterdiği başarılarıyla ünlense de, liderlik ünvanını galaksinin her yer yerine taşımış olsa da Yneron, o vakur genç adam olarak kalmayı başarmıştır.

MERSA


Mersa HUNRUH, 

Yorumlar

Sayfamı beğendiniz mi?

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Popüler Yayınlar